Değerlerimiz – Alacalı İnşaat

Üstün Mimari ve Mühendislik Çözümleri

Türk, Avrupa, Amerika, Japon şartnamelerine ve hesap sistemlerine üst düzeyde hakim olan proje ekibi, talebe yönelik en uygun mühendislik çözümlerini optimum sonuca ulaştırıyor.  Proje ekibi aynı zamanda sunulan mimarlık hizmetiyle modern ve estetik detayları ön planda tutarak; malzeme disiplinlerine, jeolojik yapıya, çevresel şartlara ve en şık cephe formlarında üstün modelleme tekniklerini kullanarak hem depreme dayanıklı hem de estetik çözümler sunuyor

Alacalı İnşaat, dünyadaki deprem dayanımı yüksek, en gelişmiş yapı teknolojilerini takip edip, ülkemizde uygulama ana misyonuyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu noktadan hareketle Alacalı İnşaat, rotasını 1998 yılında Japonya’ya çevirdi. 1999 yılında ise Asya Kıtasının en büyük üretim tesisine sahip Kurosawa firmasıyla Kobe depremini hasarsız atlatan ‘ard-germeli yapı sistemini’ Türkiye’de uygulamak üzere know-how anlaşması yaptı.

Alacalı İnşaat, yüksek deprem dayanımlı C50 beton kalitesine sahip ‘Ala-Sawa Sistemi’ ile ülkemizde birçok projeyi başarıyla tamamladı. 2005 yılında Van’da Ala-Sawa Sistemi ile inşa ettiği 8 katlı ard-germeli ön üretimli konut binası, 2011 yılında 7.2 büyüklüğündeki depremi hasarsız atlattı. Çevresindeki birçok bina yıkılıp, ağır hasar görürken, bu binanın gösterdiği performans Japonya’da televizyon kanallarında dahi haber olarak yayınlandı.

Fabrikasyon üretimde yüksek malzeme kalitesini en son teknolojik sistemlerle birleştiren Alacalı İnşaat, 24 saat denetlenebilen kesintisiz çalışma kapasitesine sahip. Hatasız imalat ürünleri, makine ekipman destekli montaj ve maksimum iş güvenliği prensiplerinden ödün vermemesi Alacalı İnşaat’ın, sahada geleneksel inşaat tekniklerinden 3 kat daha hızlı olmasını sağlıyor. Alacalı İnşaat, tüm projelerini yüksek hız ve sistematik çalışmayla zamanında teslim ediyor.

Yüksek malzeme kalitesiyle hizmet veren Alacalı İnşaat, iklim koşullarından etkilenmeden fabrikada kesintisiz yüksek kalitede üretim gerçekleştiriyor.

Alacalı İnşaat, 2018 yılında Japonya’nın en büyük firmalarından biri olan Sumitomo Mitsui ile işbirliği anlaşmasına imza attı. Japonya’da çok katlı (50 kat) konutlarda yaklaşık 30 yıldır başarı ile uygulanan ve Sqrim Sistemi olarak adlandırılan, patentli- ön üretimli yapım sisteminin Türkiye uygulayıcısı oldu. Yine Sumitomo Mitsiu firması ile HY-Retro sitemi olarak adlandırılan diğer sistem ile bina altında izolatörler kullanarak mevcut binaları depreme karşı dayanımlı hale getiren teknolojiyi ülkemize transfer etti.
Ayrıca Alacalı İnşaat, depreme dayanıklı 3 mm tolerans üretilen prekast elemanlarını, üretim sırasında ve sonrasında 3 boyutlu olarak kontrolünü gerçekleştirdiği Japonya’da geliştirilen bir sistem kullanıyor. Avrupa’da ve Türkiye’de ilk kez uygulanan bu sistem ile hatasız ve yüksek kalitede üretim gerçekleştiren Alacalı İnşaat, böylece enerji ve zaman kaybının da önüne geçiyor.

Farklı uzmanlık alanlarını içeren kapsamlı portföyüyle Alacalı İnşaat, kullandığı tüm sistemlerle çok daha az iş gücüne ihtiyaç duyulması, inşaat süresinin yarıya inmesi, zamandan, sermayeden ve iş gücünden tasarruf edilmesini sağlıyor.

inşaat tanıtım filmi