Hakkımızda – Alacalı İnşaat

İLKLERİN ÖNCÜSÜ ALACALI İNŞAAT

1987 yılında kurulan Alacalı İnşaat, bilgi, tecrübe ve yeteneklerini mühendislik, teknoloji ve inşaat yönetimi süreçlerine entegre ederek, iddialı konseptleri gerçek projelere dönüştürmek ve paydaşlarının hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler geliştiriyor.

Modern inşaat teknolojileri kullanarak depreme dayanımlı yapılar inşa eden Alacalı İnşaat, prekast beton alanında ve konvansiyonel imalatlardaki uzmanlığıyla ön plana çıkıyor. Alacalı İnşaat, geniş makine parkı, ekipman kapasitesi, uzman kadrosu ve 2 ayrı üretim tesisiyle Marmara Bölgesi başta olmak üzere, hem Türkiye de hem de yurt dışındaki yatırımcılara hızlı, kaliteli, dayanıklı ve ekonomik hizmet veriyor.

Alacalı İnşaat, anahtar teslim sanayi yapılarını prefabrik, çelik ve konvansiyonel olarak üstlenmenin yanı sıra özel yapı sistemlerini (Ala Sawa) kullanarak konut yapımı ile müteahhitlik hizmeti de sunuyor.

370
TAMAMLANAN PROJE
250
MEMNUN MÜŞTERİ
984
İSTİHDAM
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Kurulduğu günden bugüne milyonlarca metrekarelik yüksek performanslı prekast strüktürel yapı ve ülkemizin ikonik projelerini hayata geçiren Alacalı İnşaat;

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en modern prekast üretim tesisi

90 metre uzunluğunda – 8 öngerme hattı. Aylık 7.500 m3 üretim ve sevkiyat kapasitesi

Full otomatik öngerme ve buhar sistemi

Üretimin her aşamasının takip edildiği ERP (iarpi diye okunacak) sistemi

24 saat üretim kapasitesi

Demir donatıda 3 mm tolerans, üründe 5 mm tolerans ile imalat

Avrupa standartalarına uygun üretim (CE Belgesine sahip tesis)

Japon üretim standartlarına uygun üretim sistemine sahip

GELECEĞİ GÜVENLE İNŞA EDİYORUZ

ALA –SAWA JAPON TEKNOLOJİSİ

İlklerin öncüsü Alacalı İnşaat, Asya Kıtası’nın en büyük üretim tesisine sahip Japon KUROSAWA Construction ile teknik iş birliği sözleşmesine imza attı. Böylece, know-how ve teknik iş birliği anlaşmasıyla Japonya’dan Türkiye’ye transfer ettiği 300 yıl dayanımlı ve depreme dayanıklı Ala –Sawa Japon teknolojisini başarıyla uygulayan ilk ve tek Türk markası olma başarısını gösterdi.

Japon teknolojisinin Türkiye distribütörü ve uygulayıcısı olan Alacalı İnşaat, Japonya’daki çok katlı lojistik depo binalarının ard-germeli kolon-kirişlerini Türkiye’de üretmek üzere kurduğu tesiste, Japon standartlarına göre üretilen elemanları Japonya’ya ihraç ediyor.

Deprem ülkesi Japonya’ya depreme dayanıklı yapılar ihraç eden Alacalı İnşaat, köklü geçmişini bilgi ve tecrübesiyle birleştirerek Türkiye’yi tüm dünyada başarıyla temsil ediyor. Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerine prekast sektöründe proje ihracatı yapan tek firma olma özelliğine sahip Alacalı İnşaat, yakaladığı sürdürülebilir büyüme çizgisiyle, sektöründe lider ve öncü konumuyla başarı çıtasını yükseltmeye devam ediyor.

Nitelikli ve teknolojik yapılara imza atan Alacalı İnşaat; deneyimli ve eğitimli insan gücü ile faaliyet gösterdiği her sektörde maksimum verimlilik ve etkinlik ilkesiyle çalışırken, toplumsal sorumluluk bilinciyle de hareket ederek ilklerin öncüsü olmaya devam ediyor.

Her geçen gün daha da güçlenerek büyüyen Alacalı İnşaat, evrensel bakış açısıyla stratejik yaklaşım, karar süreçlerine katılım, insana saygı ve sosyal sorumluluk bilincini teşvik eden bir yönetim anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor.

FAALİYET ALANLARIMIZ

Zengin bir mirasa sahip, global bir şirket olarak faaliyetlerini sürdüren Alacalı İnşaat, temel değerlerini koruyarak yakaladığı sürdürülebilir büyüme çizgisiyle sektöründe lider konuma hızlı adımlarla yükseliyor.

→ Stadyum

→ Okul

→ Katlı Otopark

→ Hastane

→ Havalimanı

→ Otel

→ Lojistik Depo

→ Spor Kompleksi

→ Köprü

→ Endüstriyel Yapı

→ Alışveriş Merkezi

→ Toplu Konutlar

inşaat tanıtım filmi